Pro
2 foto
Kompleks · Ubud

HIDDEN CITY UBUD

Apartments, Villas, Townhouses · Ubud, Bali · serah terima 2026 · 128 unit
95%
Under construction · perkiraan ~95%
Unit ngawit saking Rp 1.74 B

Fakta utama

Tipe unit
Apartments, Villas, Townhouses
Serah terima
2026
Hak sewa
30 warsa
Unit
128
Wewidangan
Ubud
Ka bandara
35 km · 66⁠–⁠72 min

Indik HIDDEN CITY UBUD

HIDDEN CITY UBUD adalah kompleks vila dan apartemen di Ubud, yang merupakan proyek infrastruktur terbesar di lokasi ini.

Unit sane wenten

11 unit kawedar ring HIDDEN CITY UBUD
HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 30 m², 1 Bedroom

HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 30 m², 1 Bedroom

Rp 1.74 B
1 BR30 m²Lantai: 4
72
HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 34 m², 1 Bedroom

HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 34 m², 1 Bedroom

Rp 2.07 B
1 BR34 m²Lantai: 2
72
HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 34 m², 1 Bedroom

HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 34 m², 1 Bedroom

Rp 2.17 B
1 BR34 m²Lantai: 3
72
HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 34 m², 1 Bedroom

HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 34 m², 1 Bedroom

Rp 2.21 B
1 BR34 m²Lantai: 3
72
HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 34 m², 1 Bedroom

HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 34 m², 1 Bedroom

Rp 2.24 B
1 BR34 m²Lantai: 4
72
HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 37 m², 1 Bedroom

HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 37 m², 1 Bedroom

Rp 2.34 B
1 BR37 m²Lantai: 1
72
HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 37 m², 1 Bedroom

HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 37 m², 1 Bedroom

Rp 2.38 B
1 BR37 m²Lantai: 1
72
HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 40 m², 1 Bedroom

HIDDEN CITY UBUD Apartments in Ubud – 40 m², 1 Bedroom

Rp 2.45 B
1 BR40 m²Lantai: 4
72
Villa HIDDEN CITY UBUD in Ubud – 236 m², 2 Bedrooms

Villa HIDDEN CITY UBUD in Ubud – 236 m², 2 Bedrooms

Rp 7.16 B
2 BRUbud
90
Villa HIDDEN CITY UBUD in Ubud – 236 m², 3 Bedrooms

Villa HIDDEN CITY UBUD in Ubud – 236 m², 3 Bedrooms

Rp 10.38 B
3 BRUmah: 236 m²Ubud
85
HIDDEN CITY UBUD Villa in Ubud – 323 m², 4 Bedrooms

HIDDEN CITY UBUD Villa in Ubud – 323 m², 4 Bedrooms

Rp 13.96 B
4 BRUmah: 323 m²Ubud

How to read the data on this property

We collect this data ourselves — from Google Maps, Booking and Bali’s official zoning maps — and refresh it daily. Go in order: each section builds on the previous one.

  1. 1Location72 min to the airportSurroundings, travel times, weather
  2. 2Rentals nearbyRp 2.6 M per night at neighboursWhat neighbours charge and demand
  3. 3LandShort-term rental unclearWhat the zoning allows
1Location

What is around, how far the airport and beaches are, what the weather is like. It shows whether guests will want to come.

Genah

Ubud, Gianyar Regency, Bali

Akses

Bandara66–72 mnt
Canggu62–68 mnt
Ubud10 mnt
Uluwatu102–119 mnt
Sanur48–52 mnt
Tegeh175 m
Pasih paek:Pantai Saba· 11.28 km

Wewidangan

Wewidangan adeng kawangun - panorama lan sepi kantun suwe

+24% wangunan ring radius 1 km ring 2016–2023

Google Open Buildings, Copernicus

Surya lan cuaca

244rahina galang sabilang warsa (365)
Sasih pinih becik:Juli — September · 28 rahina galang sabilang sasih
Masan ujan:November — Maret
Angin:cukup

Angin ring umah

PropertiEsri, Maxar

April — Oktober: angin pinih sering ngampehang saking kelod kangin

56% saking galah · rata-rata 2,1 m/d, angin alon pisan

Artinipun: jendela lan teras sane madelokan ka kelod kangin kenehang angin; sisi umah sane lianan tenang. Anginnyane alon: AC kantun kaperluang.

Data Copernicus ERA5-Land sabilang jam, 7 warsa. Citra Esri.

Buka ring Google Maps

Napi sané wénten ring samping

Genah kasub ring samping — data saking Google Maps
  • KOZ Turkish Cuisine Grill & Meze
    165 m
    4.8· 512
    Jl. Made Lebah No.36, Peliatan, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Basilico Ubud Restaurant
    203 m
    4.9· 724
    Jl. Raya Pengosekan, Mas, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Siboghana Waroeng
    208 m
    4.7· 712$
    Jl. Made Lebah No.36, Peliatan, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Batubara Wood Fire
    376 m
    4.7· 2.700$$$
    Jl. Raya Pengosekan Ubud No.108, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Seeds Eatery
    428 m
    4.6· 2.208$$
    Jl. Raya Pengosekan Ubud, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Merlin's
    483 m
    4.6· 3.123
    Jl. Raya Pengosekan Ubud No.108, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Suka Espresso [Ubud]
    572 m
    4.8· 6.477$$
    Jl. Raya Pengosekan Ubud No.108, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • SAPA by MeVui
    665 m
    4.4· 681
    Jl. Raya Pengosekan Ubud, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • The Yoga Barn
    684 m
    4.3· 2.175
    F7M8+PVG, Jl. Sukma Kesuma, Peliatan, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Bebek Tepi Sawah
    836 m
    4.6· 5.634$$$
    banjar teges Jl. Raya Teges, Peliatan, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Pison Ubud
    853 m
    4.5· 6.562$$
    Jl. Raya Pengosekan Ubud No.10X, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • L'Osteria Pizza e Cucina Ubud
    880 m
    4.5· 4.525$$
    Jl. Monkey Forest No.8, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Warung Mak Beng Ubud
    880 m
    4.6· 1.739$
    Jl. Raya Mas Jl. Cok Rai Pudak, Peliatan, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Usha Cafe&Bakery
    885 m
    4.6· 3.134$$
    No Jl. Raya Pengosekan No.2013, Mas, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • 7AM Bakers | 7PM Diners Ubud
    917 m
    4.4· 1.018
    Jl. Raya Pengosekan No.2013B Ground Floor, Mas, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Warung Pondok Madu
    1.0 km
    4.6· 4.441$
    Jl. Jatayu Tebesaya, Peliatan, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • BIJI WORLD
    1.1 km
    4.6· 1.154$$
    Jl. Raya Mas, Mas, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Restoran Bebek Joni
    1.1 km
    4.2· 4.485$$
    Jl. Raya Goa Gajah, Peliatan, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Titi Batu Ubud Club
    1.2 km
    4.3· 1.039
    Jl. Cempaka, Mas, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • The Blue Door Bar, Restaurant & Club
    1.4 km
    4.7· 2.000$$
    Jl. Monkey Forest, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Donna
    1.5 km
    4.8· 7.661
    Jl. Monkey Forest No.67, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Coconut Kitchen - Organic Juice Bar&Food
    1.6 km
    4.8· 451$
    Jl. A.A. Gede Rai, Lodtunduh, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Mudra Cafe
    1.6 km
    4.4· 1.909$$
    Jl. Goutama Sel. No.21, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • CP Lounge Ubud - Bar, Restaurant & Club
    1.7 km
    4.2· 2.820$$
    Jl. Monkey Forest No.15, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Sayuri Healing Food Cafe & Academy
    1.8 km
    4.5· 2.854
    Jl. Sukma Kesuma No.2, Peliatan, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Wedja Restaurant
    1.8 km
    4.8· 5.079$$
    Jl. Ambarawati, Mas, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Sun Sun Warung
    1.9 km
    4.7· 5.314$
    F7R6+PR8, Jl. Jembawan No.2, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • Compound Warung
    1.9 km
    4.8· 3.487$
    Jl. Gootama No.6, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • This Is Bali - Balinese Food & Desserts
    2.0 km
    4.9· 16.343$$
    Jl. Goutama No.2, Ubud, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
  • SereS Springs Resort & Spa Singakerta, Ubud
    2.0 km
    4.6· 1.242
    F763+G3Q, Jl. Jukut Paku, Singakerta, Kabupaten Gianyar
    Cingak ring peta
Indik wewidangan · Ubud

Pusat budaya dan spiritual Bali: wellness, yoga, masa menginap yang lebih panjang.

Ubud adalah satu-satunya kawasan pedalaman yang serius diminati investor.

Wellness & yogaSewa jangka panjangSlow travelDipakai sendiri
Sami kompleks ring Ubud
2Rentals nearby

What similar places next door charge and how this one compares. This is the basis for the income estimate.

Sinyal investasi

Pikolih unit sadurung pajak, median
~4,3% / warsa
Ka pasih
Ka tengah
Pantai Saba
Serah terima
Konci 2026
3Land

What may be built on this land per the official zoning map, and what surrounds it: slope, road, water and natural hazards.

Around the plot

Flat plot · street 3 m away
Access
Street 3 m away · unpavedTo the Jalan Made Lebah: 170 m
Slope
Flat plot · 2%
Stream
120 m from the plot

Roads, rivers and coast: OpenStreetMap, accurate to 10–20 m. Slope: Copernicus satellite elevation (30 m) — trees and roofs distort it. A hint on what to check, not a site survey.

Pangwangun

Hidden
Kawangun olih
Hidden
Proyek puput: 0 · kantun kakaryanin: 1
Pangwangun

Kontak pangwangun

Tinggalang kontak ragané, manajer pangwangun jagi ngubungin ragané. Balinsky nénten milu ring negosiasi wiadin transaksi.

Glenn
Glenn
Manajer Hidden
Galah makarya ring Bali, UTC+8

Video indik HIDDEN CITY UBUD

Proyek lianan ring Ubud

Sane pateh

Patakon sane sering katakenang

Ring dija genah HIDDEN CITY UBUD?+

Kompleks HIDDEN CITY UBUD magenah ring Ubud, Bali, Indonesia.

Kuda suwe jangka waktu hak sewa ring HIDDEN CITY UBUD?+

Jangka waktu dasar hak sewa — 30 warsa. Takenang kemungkinan perpanjangan ring pangwangun.

Punapi warga dura negara dados numbas unit ring HIDDEN CITY UBUD?+

Inggih. Transaksi kalaksanayang antuk skema hak sewa (leasehold, sewa tanah jangka panjang) ring notaris PPAT. Warga dura negara numbas pateh sakadi penduduk lokal.

Napi dokumen sane patut kadruenang kompleks?+

Sane utama inggih punika PBG (izin ngwangun) lan SLF (sertifikat laik fungsi). Tanpa SLF, unit nenten dados kasewayang sacara legal. Dokumen kacingak baduur ring blok «Fakta utama».